اخبار

به ایده های مدیرعامل شرکت پست احترام می گذاریم

آوریل 27, 2016 در 3:14 ق.ظ توسط

به گزارش روابط عمومی کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی کشور ، هیئت مدیره کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان دولت در طی نشستهای متعدد و با آراء جمعی بر این باور است اساسا مدیریت بخش دولتی بر خلاف مفاد اصل 44 قانون اساسی است و روند همکاری ها در سنوات قبل نشان داده که همکاری تصدی گرایانه شرکت محترم پست منافع استراتژیک دفاتر را تامین نمیکند
در همین خصوص حضور نمایندگان انجمنهای صنفی کشور طی چند روز گذشته در مجلس شورای اسلامی و مصاحبه های آنها حکایت از این امر دارد
.
فشارهای شرکت پست در سنوات اخیر و بر خلاف فرمایشات دلسوزانه مدیرعامل محترم پست روندی نبوده که در شرکت محترم پست به آن اتکائی وجود داشته باشد و با احترام به نظر ایشان تاریخچه این همکاری نشان از مصداق فرمایشات آن مقام محترم را ندارد
.
که دلایل آن را می توان به شرح زیر برشمرد:
1-
دفاتر قدیمی تر به یاد دارند که به علت عدم تدبیر مناسب شرکت محترم پست و تصویب 40 درصد اضافه دریافت از مبالغ مصوب که بعدا توسط دیوان عدالت اداری ابطال گردید تعداد زیادی از هکاران ما از چرخه اشتغال و خدمت رسانی خارج شدند.
2-
دفاتری که توانسته بودند ترافیک قابل توجه ای از مرسولات پستی دریافت کنند توسط تیم بازاریابی پست به عنوان رقیبی جدی و با تخفیفات خاص از گردونه بیرون می رفتند و هم اینک نیز این رویه ادامه دارد.
3-
به علت فشارهای زیاد و نارضایتی دفاتر از نحوه برخورد با آنها دفاتر و نمایندگان آنها به سمت تصویب قانون دفاتر پیشخوان دولت رفتند.
4-
واریز  با تاخیر وجوه و کارکرد دفاتر از موارد دیگری بود که می بایستی به حساب خزانه واریز می شد و دفاتر همواره با مشکل تامین منابع مالی خود و وصول مطالبات روبرو بودند.

5-محاسبات گوناگون و کاهش حق السهم دفاتر در قالب حسن انجام کار ، عدم پرداخت مالیات ارزش افزوده ، عدم پرداخت 40 % کارمزد دفاتر که به صورت علی الحساب 30% پرداخت می شود از همین جنس است .
6-
فکر میکنم ابلاغیه مجری درگاه که جنگ طولانی بر سر آن با شرکت پست صورت گرفته و خوشبختانه با تدبیر کارگروه راهبری کشور و به حق به بخش غیر دولتی بر اساس اصل 44 قانون اساسی سپرده شده مصداق دیگری در این حوزه باشد.
7-
نگاهی به گزارش سال 93 مرکز پژوهشهای مجلس در خصوص نقش مجری درگاه و اقدامات آن شرکت محترم به عنوان یک نهاد فرابخشی بسی جای تامل دارد.
8-
اخیرا اعلام واگذاری خدمات ثبت احوال به صورت واسطه در استانهای کشور نمادی از بازگشت دفاتر به دوره قبل و یادخاطره هاست که با 35% پرداخت حق واسطه گری و بر خلاف مفاد قانونی در حال وقوع است. در حالی که اگر چنین موضوعی اجرائی باشد دفاتر آمادگی کامل خود را اعلام نموده اند و نیازی به واسطه ندارند.
9-
گنجاندن مسئولیتهای وزارت ارتباطات در زیر اساسنامه شرکت پست به عنوان متولی دفاتر پیشخوان دولت به نظر جنابعالی نامانوس نیست که تازه این امر با تدبیر نمایندگان و فشارهای وارده کلمه پست آن حذف شده است .
10-
آیا در خصوص چنین تدبیری با ارکان کارگروه راهبری کشور در سازمان مدیریت و برنامه ریزی جلسه و مذاکره ای صورت گرفته است . آیا درخصوص این محبت جنابعالی به عنوان پدر معنوی دفاتر با نمایندگان تشکلهای کشور و کانون کشوری انجمنها مشورتی صورت گرفته است .
11-
مکاتبات متعدد در خصوص جانشینی پست در کارگروههای استانی که بارها مورد اعتراض  انجمنهای کشور قرار گرفته آیا مصداق همین عدم تمایل به مدیریت شرکت پست نیست
با توجه به مراتب فوق هیئت مدیره کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی کشور رجاء واثق دارد که قطعا قدرت شرکت پست در استانها از قدرت استاندار محترم بیشتر نبوده و تاثیر موثری در بهبود وضعیت معیشتی دفاتر نخواهد داشت .قاعدتا باید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور که با حداقلهای ممکن حداکثر زمینه را برای واگذاری خدمات با هماهنگی وزارت کشور در قالب استانداریها به دستگاههای اجرائی نموده به دغدغه های شما برادر بزرگوار توجه نماید و قدری جدی تر به دلسوزیهای شما در مورد دفاتر توجه نماید.
کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان دولت اعتقاد دارد جامه کهنه خود پیراستن بهتر از جامه عاریت خواستن است و ضمن تشکر از محبتهای جناب آقای مهری امید آن دارد تا شرکت پست جمهوری اسلامی را به عنوان یک همکار قدیمی درکنار خود داشته باشد و رویه های همکاری در حوزه خدمات پستی را بتوانیم گسترش دهیم
.

روابط عمومی کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور

Comments are closed.