دسته‌بندی نشده

همایش واگذاری خدمات منابع طبیعی تیرماه 96 البرز کرج و معرفی نرم افزار سامط “سامانه استعلامات منابع طبیعی ” برگزار شد

جولای 14, 2017 در 5:18 ق.ظ توسط

رشد ۱۳۵ درصدی توسعه دولت الکترونیک و برون سپاری خدمات در دولت یازدهم

دبیر کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت گفت: امیدواریم با توسعه دولت الکترونیک به زودی کاغذ از مکاتبات اداری کشور حذف شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، فلاح در همایشی که به منظور واگذاری خدمات سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به دفاتر پیشخوان دولت  امروز سه شنبه ۲۰ تیر در کرج برگزار شد، گفت: این اقدام کار مشترکی است که بین استان البرز و کانون کشوری دفاتر پیشخوان انجام شده است.

فلاح افزود: در دولت یازدهم توسعه خدمات دولت الکترونیک و برون سپاری خدمات ۱۳۵ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: این اقدام به صورت ریلی است که به خوبی مسیر خود را بدون وقفه طی می کند.

فلاح در ادامه با بیان اینکه یک ماه پیش مشابه چنین طرحی با سازمان حفاظت محیط زیست نهایی شد گفت: امروزه در فاصله کمتر از یک ماه پروژه استعلام اراضی از سازمان جنگل ها و مراتع با مرکزیت استان البرز رونمایی می شود.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه پایه ای خواهد شد تا در آذر ماه کل کشور تحت پوشش قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه مشابه چنین اقدامی با نهاد ریاست‌جمهوری نیز به نتیجه رسیده است گفت: امیدواریم یا این اقدام به زودی شاهد حذف کاغذ از مکاتبات اداری کشور باشیم.

وی در پایان اعلام کرد: پیش بینی می شود ماهانه  از این سامانه ۳۰۰ هزار استعلام صورت بگیرد.

افزایش 35 درصدی توسعه دولت الکترونیک در کشور
کرج-ایرنا-دبیرکل کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت گفت: افرایش 35 درصدی توسعه دولت الکترونیک دستاوردی دیگر از دولت یازدهم در بخش توسعه دولت الکترونیک و برون سپاری است.
افزایش 35 درصدی توسعه دولت الکترونیک در کشور
به گزارش ایرنا ، علی فلاح روز سه شنبه در نشست واگذاری خدمات سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشوربه دفاتر پیشخوان خدمات دولت افزود: امروز در بخش توسعه دولت الکترونیک به سرعت پیش می رویم و تدابیر ویژه ای صورت گرفته است .
وی ادامه داد: به فاصله یک ماه از همراهی سازمان حفاظت محیط زیست با کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت امروز نیزشاهد واگذاری پروژه استعلام اراضی سازمان جنگل ها به این دفاتر هستیم.
این مسئول گفت: این امر به صورت آزمایشی درالبرز اجرایی شد و تا آذرماه سال جاری کل کشور تحت پوشش این طرح قرار می گیرد.
فلاح خاطرنشان کرد: به دنبال توسعه دولت الکترونیک و تعاملات بین دستگاهی هستیم و مسئولان دراین مسیر باید شبکه پیشخوان دولت را به عنوان بازوی اجرایی تلقی کنند.
سامانه استعلامات منابع طبیعی در کشور ایجاد می شود
کرج – در همایش مشترک سازمان جنگل‌ها و کانون دفاتر پیشخوان دولت اعلام شد که سامانه استعلامات منابع طبیعی «سامط» تا آذرماه جاری در کل کشور تسری یابد.
به گزارش خبرنگار مهر، اکرم توفیقی در همایشی که به‌منظور واگذاری خدمات سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری به دفاتر پیشخوان دولت صبح سه‌شنبه در کرج برگزار شد، بابیان اینکه  استعلام منابع طبیعی واجد یک شرایط خاص بوده و با سایر دستگاه‌ها متفاوت است، اظهار کرد: استعلام مبنای تائید مالکیت و صدور سند محسوب می‌شود.
وی بابیان اینکه این استعلامات در سال بیش از ۲۵۰ هزار بار پاسخ داده می‌شود، افزود: این امر ازنظر حاکمیتی و سلامت اداری مبحث مهمی محسوب می‌شود.
توفیقی با اشاره به اینکه سازمان جنگل‌ها از سال گذشته سامانه استعلام الکترونیک را با همکار دفاتر پیشخوان آغاز کرد تا بر مبنای سرعت، صحت و دقت پیش برده شود، تصریح کرد: استان البرز به‌عنوان پایلوت در این پروژه در نظر گرفته‌شده است.
مدیرکل امور اراضی سازمان جنگل‌ها با اعلام اینکه اجرایی شدن این امر آثار مثبتی را برای استان البرز به همراه دارد، خاطرنشان کرد: با تحقق این مهم می‌توان استعلام‌ها را در هر نقطه به‌راحتی پیگیری کرد.
در ادامه علی فلاح دبیر کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت، با بیان اینکه خوشبختانه رشد ۱۳۵ درصدی توسعه دولت الکترونیک و برون‌سپاری خدمات در دولت یازدهم را شاهد بوده‌ایم، اظهار کرد: درصد حذف مکاتبات اداری کشور هستیم.
وی بابیان اینکه این اقدام کار مشترکی است که بین استان البرز و کانون کشوری دفاتر پیشخوان انجام‌شده است، افزود: این طرح با سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز طی یک‌ماهه گذشته نهایی شده است.
دبیر کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت با رونمایی پروژه استعلام اراضی از سازمان جنگل‌ها و مراتع با مرکزیت استان البرز، گفت: این امر به‌صورت پایه در آذرماه  سال جاری کشور را تحت پوشش قرار می‌دهد.
فلاح با اعلام اینکه چنین اقدامی با نهاد ریاست‌جمهوری نیز به نتیجه رسیده است، افزود: پیش‌بینی می‌شود ماهانه از این سامانه ۳۰۰ هزار استعلام صورت بگیرد.
سالانه یک میلیون استعلام از سازمان جنگل ها انجام می‌شود
کرج – معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها گفت: سالانه حدود یک‌میلیون استعلام توسط دستگاه‌های مختلف از سازمان مراتع صورت می‌گیرد.
به گزارش خبرنگار مهر، مسعود منصور در همایشی که به‌منظور واگذاری خدمات سازمان جنگل‌ها، منابع طبیعی و آبخیزداری به دفاتر پیشخوان دولت امروز سه‌شنبه در کرج برگزار شد، با تأکید بر اینکه بخش زیادی از معضلات زیست‌محیطی کشور ناشی از عوامل انسانی است، اظهار کرد: امروزه معضلات زیست‌محیطی عدیده‌ای را در کشور شاهد هستیم.
وی بابیان اینکه پدیده ریزگردها، فرونشست زمین، سیلاب و به‌خصوص بحران آب ازجمله این معضلات محسوب می‌شود، افزود: بخشی از این تغییر اقلیم ناشی از عوامل انسانی است.
منصور بهبود شرایط حاکم در حوزه محیط‌زیست و منابع طبیعی را منوط به ترویج فرهنگ بین عموم مردم دانست و گفت: سازمان جنگل‌ها بیش از ۸۰ درصد از عرصه‌های کشور را تحت پوشش داشته و وظایف مهمی را در این خصوص بر عهده دارد.
معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها بابیان اینک حفاظت از این عرصه‌ها از مفهوم حفاظت فیزیکی صرف خارج‌شده و با مفهوم مدیریت مبتنی بر حفاظت پیوند خورده است، تصریح کرد: باید با امکانات در اختیار این عرصه‌ها را از تصرف، تخریب و یا تملک غیرقانونی حفظ کنیم.
وی با تأکید بر لزوم مرزبندی شفاف این اراضی، خاطرنشان کرد: باید سیستم مالکیتی از طریق سازمان املاک این اراضی تثبیت شود.
منصور یادآور شد: سالانه حدود یک‌میلیون استعلام توسط دستگاه‌های مختلف از سازمان مراتع صورت می‌گیرد، این امر سبب ایجاد حجم بالایی از کار می‌شود که مراجعات مردمی به دنبال دارد.
معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها بابیان اینکه کاهش مراجعات افراد و افرایش سرعت عمل در استعلام  از اولویت‌های اساسی است، گفت: ۱۲ استان در این سامانه حضور دارند و تا پایان سال به تمام کشور تسری داده می‌شود.
روابط عمومی کانون انجمن های صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور
آخرین بروز رسانی در پنجشنبه, 22 تیر 1396 ساعت 22:15

Comments are closed.